Wyjazdy tylko w małych grupach z pełnym zabezpieczeniem i ubezpieczeniem antywirusowym. 

WILNO – Kaziuki

4-7.03.2021r.

PROGRAM

I dzień

Krzywiń – Śrem –Września – Kowno

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Kowna, obiadokolacja i zakwaterowanie. Wskazany wieczorny spacer po urokliwej starówce.

II dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie Kowna: stare miasto, katedra, kościół Witolda, ratusz ,, Biały Łabędź”; Pożajście – zwiedzanie największegoklasztoru na Litwie ( perła baroku  z marmuru); Troki– zwiedzanie zamku Księcia Witolda. Wilno, regionalna kolacja; zakwaterowanie i wolny wieczór .

III dzien.

śniadanie; zwiedzanie Wilna: cmentarz na Rossie; Ostra Brama; kościoły św. Ducha, św. Piotra i Pawła; uniwersytet; udział w jarmarku i imprezach Kaziukowych; regionalna  kolacja; czas wolny na starówce.

IV dzień

śniadanie i wykwaterowanie; jarmark Kaziukowy i Msza Święta w języku polskim ; wyjazd do Polski.

Cena: 950 zł

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi w hotelach ***, 3 obiadokolacje, 3 śniadania, opiekę jednego z najlepszych przewodników, opiekę licencjonowanego pilota i ubezpieczenie turystyczne.

Dopłaty: 25€ – bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wileński podatek turystyczny.

KEUKENHOF-Amsterdam

16-18.04.2021

PROGRAM

Keukenhof w Holandii to największy na świecie, kwitnący ogród. Położony pomiędzy Amsterdamem i Hagą park rozciąga się na obszarze 32 ha i wiosną rozkwita 7 milionami kwiatów cebulowych: tulipanów, hiacyntów, lilii, narcyzów i żonkili. Pierwsze wrażenie to feeria barw, dziesiątki odcieni różu,fioletu, czerwieni, żółci a wszystko otula wiosenna zieleń traw i młodych liści. A po chwili odurza nas zapach kwiatów, słodki czasami duszący. Do tego przepiękny śpiew ptaków. Im dłużej tam przebywamy tym częściej przychodzi refleksja, że to jeden z rajskich ogrodów. Z tarasu zabytkowego wiatraka roztacza się fascynujący widok na dziesiątki ha pól kwitnących tulipanów i hiacyntów. Można pomiędzy nimi pływać kanałami łodzią.
Osobom zainteresowanym tym miejscem polecamy zobaczyć również materiał filmowy uchwycony z drona, dostępny jest on pod tym adresem.

Zaandam: jeden z najciekawszych w Europie skansenów czynnych wiatraków o różnym przeznaczeniu. Pokaz produkcji serów z degustacją i możliwością zakupu.

Amsterdam: Cuypmarkt  największy targ miasta, wizyta w Gassan Diamonds-historycznej szlifierni diamentów z pokazem i możliwością zakupu, zwiedzamy miasto w najlepszy sposób w trakcie rejsu kanałami po najciekawszych zakątkach.

Zwiedzamy z jednym z najlepszych przewodników. W czasie zwiedzania mamy autokar do dyspozycji, jeździmy a nie chodzimy !

Bezpieczny powrót z zespołem wypoczętych kierowców ! Podróż Top Class autokarem:wygodne rozkładane i rozsuwane fotele z max. miejsca na nogi, gniazda 230 V, caffebar, lodówka, audio/wideo x 2, toaleta, wydajna klimatyzacja.

Cena 350 zł + 30 Euro zawiera: przejazd autokarem turystycznym, bilety wstępu, usługę przewodnika, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie KL, NNW.
                                                          .

Słowacja – Spisz

1-4.05.2021

PROGRAM

I dzień

Wyjazd z Krzywinia o 7:00 do Nowego Sącza; zwiedzanie miasta

i Miasteczka Galicyjskiego; zakwaterowanie w wysokiej klasy pensjonacie

i obiadokolacja.

II dzień

Śniadanie; przejazd do Spiskie Podhradie i zwiedzanie trzech obiektów wpisanych na listę UNESCO:

– SPISKA KAPITUŁA – siedziba Biskupów Spiskich

– SPISKI HRAD – największa budowla warowna w Europie Środkowej

– LEWOCZA – miasto na liście UNESCO;

przerwa kawowo – obiadowa; przejazd do Vrbova – regeneracja w siarkowych basenach termalnych, źródła najlepsze w Europie; obiadokolacja. Wieczór na urokliwej starówce

w Starym Sączu..

III dzień

Śniadanie; przejazd do Tatrzańskiej Kotliny, spacer do Jaskini Bielańskiej- jedynej udostępnionej do zwiedzania, niewyobrażalnie pięknej; przejazd do Bachledowej Doliny (wjeżdżamy i zjeżdżamy kolejką górską), spacer ścieżką  w koronach drzew i wejście na wieżę widokową z siatką adrenalinową na szczycie; powrót i obiadokolacja. Wieczór w kafejkach Starego Sącza.

IV dzień

Śniadanie i wykwaterowanie; zwiedzanie Starego Sącza i w drodze powrotnej najstarszego w Polsce Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Cena: 650 zł + 40 € (atrakcje na Słowacji)

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje w komfortowym pensjonacie w Starym Sączu, przewodnictwo jednego z najlepszych przewodników beskidzkich, bilety wstępu, ubezpieczenie i opiekę licencjonowanego pilota.

BIAŁORUŚ – Nad Niemnem

13-18.08.2021

Program

I dzień

Wyjazd z Wielkopolski, granica, przejazd do GRODNA, zakwaterowanie i obiadokolacja.

II dzień

Śniadanie. GRODNO: stary i nowy zamek ( II rozbiór Polski ), dwunastowieczna cerkiew Borysa i Gleba na Kołoży (   kandydatka na listę UNESCO )  Wielka Synagoga Chóralna, katedra św. Franciszka Ksawerego ( jeden z najwyższych i najpiękniejszych barokowych   ołtarzy w Europie ),  apteka jezuicka ( najstarsza na Białorusi ), dom i muz. Elizy   Orzeszkowej,   zabytkowy cmentarz. Zaścianek BOHATYROWICZE: Nad Niemnem, mogiła Jana i Cecylii, mogiła   Powstańców   Styczniowych. Obiadokolacja.

III dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. WASILISZKI: dom rodzinny- muzeum Czesława Niemena. LIDA: zamek Giedymina z   XIV w., miejsce wesela Jagiełły. Zakwaterowanie i obiadokolacja w MIŃSKU.

IV dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. MIŃSK,najczystsza stolica w Europie: stare miasto, katedra łacińska, Czerwony Kościół, Plac Niepodległości z budynkami rządowymi, unikatowe metro. NIEŚWIEŻ: zamek Radziwiłłów ( lista UNESCO ), kościół Bożego Ciała ( przepiękny ) z kryptą Radziwiłłów. Obiadokolacja i zakwaterowanie w BARANOWICZACH.

V dzień

Śniadanie. MIR: zamek Radziwiłłów ( lista UNESCO ), NOWOGRÓDEK: muz. Adama Mickiewicza w rodzinnym     dworze, ruiny zamku Witolda, kościół farny ( miejsce ślubu Władysława Jagiełły i chrztu Adama Mickiewicza ). Jezioro   ŚWITEŹ: miejsce magiczne, uwiecznione w utworach wieszcza. ZAOSIE: miejsce urodzenia poety. Obiadokolacja.

VI dzień

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do granicy. Powrót do domu w godzinach wieczornych.

Wymagany ważny paszport!

Cena 1600 zł zawiera: 5 noclegów w hotelach **/***, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, przejazd autokarem turystycznym, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, pięciodniową opiekę jednego z najlepszych przewodników po Białorusi, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie KL i NNW.  Cena nie zawiera kosztu wizy.

KRESOWE WSPOMNIENIA 
UKRAINA – PODOLE

 21-28.08.2021

Program

I dzień

Przejazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

II dzień

Śniadanie. Przejazd do OLESKA, zwiedzanie zamku w którym urodził się Jan III Sobieski – PODHORCE zwiedzanie zamku i kościoła. POCZAJÓW „Częstochowa prawosławia” – KRZEMIENIEC muzeum J. Słowackiego, liceum Krzemienieckie, góra Bony, obiadokolacja i nocleg.

III dzień

KRZEMIENIEC śniadanie, ZBARAŻ  zamek Wiśniowieckich – TREMBOWLA ruiny zamku KAMIENIEC PODOLSKI zwiedzanie miasta i twierdzy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

IV dzień

Śniadanie, przejazd do CHOCIMIA, zwiedzanie twierdzy, spacer po polach wielkich bitew, OKOPY ŚW. TRÓJCY twierdza, panorama Dniestru i Zbrucza, KOROLÓWKA – zwiedzanie cudu natury, największej i najpiękniejszej na świecie jaskini wapiennej, przejazd do JAZŁOWCA, obiadokolacja i nocleg w Zamku Poniatowskich(obecnie klasztor sióstr Niepokalanek).

V dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, BUCZACZ ratusz, kościół, kirkut żydowski, MIKULIŃCE zamek, pałac i kościół. ZŁOCZÓW rezydencja króla Jana III Sobieskiego. Powrót do LWOWA. Obiadokolacja i nocleg. 

VI dzień

Śniadanie, Lwów (w wersji rozszerzonej do dwóch dni): Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Wały Hetmańskie, rynek z ratuszem i fontannami; przerwa kawowo- lunchowa; katedra łacińska i ormiańska; kaplica Boimów, pomnik Adama Mickiewicza, opera z kurtyną Siemiradzkiego, cerkiew wołoska; obiadokolacja.

VII dzień

Śniadanie; Lwów: Wysoki Zamek z kopcem Unii Lubelskiej, wzgórza Wuleckie (miejsce kaźni profesorów), katedra św. Jura; przerwa kawowo-lunchowa; uniwersytet, Ossolineum, pałac Potockich, Kasyno Końskie, kościoły Dominikanów i Bernardynów; obiadokolacja.

VIII dzień

Śniadanie i wyjazd do Polski.

Wymagany ważny paszport!

Cena 1500zł

7 noclegów w hotelach 3-gwiazdkowych ze śniadaniami i obiadokolacjami, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opiekę jednego z najlepszych przewodników po Kresach, transport autokarem turystycznym i ubezpieczenia.

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny, ilość miejsc ograniczona.

TRUSKAWIEC Sanatorium DNIPRO- BESKID

Rozpoczniemy z chwilą otwarcia granicy i sanatorium. 

Zapraszamy na wypoczynek do najsłynniejszego uzdrowiska na Ukrainie, położonego na malowniczym przedgórzu Karpat.

Unikalne w skali światowej pokłady wód mineralnych ( słynna Naftusia ), złoża wosku ziemnego ( Ozokeryt ), mikroklimat oraz zabiegi dają świetne wyniki leczenia. Nowoczesne zakłady sanatoryjne, wspaniałe pijalnie wód mineralnych, parki zdrojowe, czyste powietrze, stoki narciarskie, kawiarnie, restauracje, sale koncertowe i muzea uatrakcyjniają pobyt.
Wskazania do leczenia: choroby nerek i dróg moczowych, ch. trawienne, zaburzenia metaboliczne, ch. ukł. oddechowego i narządów ENT, ch. ukł. sercowo-naczyniowego, ch. skóry, ch. ukł. nerwowego, ch. urologiczne, ch. ginekologiczne, ch. ukł. mięśniowo- szkieletowego.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o tym wspaniałym miejscu, mogą Państwo przeczytać o nim więcej bezpośrednio na stronie internetowej sanatorium, aby przejść do strony proszę kliknąć tutaj.

Wyjazdy ze Śremu, Kościana, Gostynia, Krzywinia, przejazd przez Leszno, Wrocław i A4 do granicy. Autokar i kierowca są do naszej dyspozycji przez cały turnus.

W niedzielę nie ma zabiegów więc jedziemy na cały dzień zwiedzać Lwów.

Wymagany ważny paszport!

Wyjazdy tylko w małych grupach z pełnym zabezpieczeniem i ubezpieczeniem antywirusowym. Jadąc z naszym biurem nie obowiązuje kwarantanna.

Cena 2100 zł zawiera: 12 noclegów w pokojach dwuosobowych, 3 posiłki dziennie, konsultacje lekarskie, zabiegi 3-6 dziennie wg. zaleceń ( możliwość dokupienia 250 różnych zabiegów) ubezpieczenie KL i NNW, opiekę licencjonowanego pilota i rezydenta, transport wygodnym autokarem turystycznym bez przesiadek.

 WĘGRY 

Program

I dzień

Wyjazd rano i przejazd do KRYNICY ZDRÓJ. Zwiedzanie kurortu z przewodnikiem i wejście na Ścieżkę w Koronach Drzew ( nr 1 w Polsce ). Zakwaterowanie i obiadokolacja.

II dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. TOKAJ zwiedzanie: dwór Rakoczych,fontanna Bachusa, kościół, piwnice Rakoczego, Muzeum Tokajskie, degustacja win w piwnicach+ zakupy, kąpiel w jedynych w Europie termach w grotach skalnych w MISCOLCTAPOLCA. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

III dzien.

Śniadanie i przejazd do BUDAPESZTU. Plac Bohaterów z kolumnadą i posągami wodzów madziarskich, zespół zamkowy Vajdahunyad, Andrassy utca z Oktogonem. Góra Gellerta: statua, kaplica skalna, Cytadela i Pomnik Wyzwolenia. Góra Zamkowa: barokowy pałac, kościół św.Macieja, Baszta Rybacka. Przejazd autokarem przez Most Łańcuchowy do Peszt. Bazylika św. Stefana z największym dzwonem Węgier, Plac Wolności, Parlament, rejs statkiem po Dunaju. Powrót do MISCOLC, obiadokolacja.

IV dzień

Śniadanie. EGER: zamek z kazamatami, muzeum zamkowe, ruiny katedry, minaret, plac Istvana Dobo z kościołem Minorytów, Pałac Biskupi, bazylika, Biblioteka Diecezjalna i obserwatorium astronomiczne. DOLINA PIĘKNEJ PANI: zwiedzanie kompleksu (150 ! ) zabytkowych piwnic winnych z degustacją. MISCOLC: wzgórze Avas z piwnicami, wieżą widokową i kościołem kalwińskim. Zabytkowe termy Elżbiety, zbór kalwiński, grecka cerkiew Trójcy Św. z muzeum Cerkwi Węgierskiej. Obiadokolacja.

V dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie Tyńca, najstarszego opactwa w Polsce. Powrót do domu wieczorem.

Cena 1300 zł zawiera: transport autokarem turystycznym, 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, spacer W Koronach Drzew, degustacje win w piwnicach, pobyt w termach jaskiniowych, rejs po Dunaju, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę najwyższej klasy przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę licencjonowanego pilota.

Najpiękniejsze zakątki UKRAINY

ZAKARPACIE, LWÓW

PROGRAM

I dzień

7:00 – wyjazd z Krzywinia do Krynicy Zdrój; zwiedzanie kurortu z przewodnikiem;  zakwaterowanie i obiadokolacja

II dzień

Śniadanie; przejazd przez Słowację. Granica. Użgorod – zamek Komitacki, katedra, synagoga, najdłuższa w Europie aleja lipowa, spacerowe Korso,  najpiękniejszy dworzec kolejowy w byłym ZSSR; przejazd do Mukaczewa; zakwaterowanie; obiadokolacja, kawiarnie.

III dzień

Śniadanie; zwiedzanie Mukaczewa: starówka, pałacyk Rakoczych; zwiedzanie zamku Palanok; Berehowe– ukraińskie Węgry – zwiedzanie; Rakoszyno– monaster, cudowne źródło, zakup specjałów (sery, papryka, migdały); Serednie – jedna z najstarszych i najpiękniejszych piwnic winnych Europy – degustacja; obiadokolacja; czas wolny, kawiarnie itp

IV dzień

śniadanie i wykwaterowanie;  Czynadijewo –  pałac Shenbornów, przełęcz Werecka; Skole – centrum łowieckie Europy, pałac hr. Groedla; Drohobycz– fara, cerkiew z listy UNESCO, dom muzeum Bruna Schultza; Truskawiec- historyczne uzdrowisko II Rzeczypospolitej; Rudki – życie i twórczość A.Fredry; zakwaterowanie i obiadokolacja Lwów.

V dzień

Śniadanie, Lwów (w wersji rozszerzonej do dwóch dni): Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Wały Hetmańskie, rynek z ratuszem i fontannami; przerwa kawowo- lunchowa; katedra łacińska i ormiańska; kaplica Boimów, pomnik Adama Mickiewicza, opera z kurtyną Siemiradzkiego, cerkiew wołoska; obiadokolacja.

VI dzień

Śniadanie; Lwów: Wysoki Zamek z kopcem Unii Lubelskiej, wzgórza Wuleckie (miejsce kaźni profesorów), katedra św. Jura; przerwa kawowo-lunchowa; uniwersytet, Ossolineum, pałac Potockich, Kasyno Końskie, kościoły Dominikanów i Bernardynów; obiadokolacja.

VII dzień

Śniadanie i wyjazd do Polski.

Wymagany ważny paszport!

Cena:1450 zł

Zawiera: przejazd komfortowym autokarem, 6 noclegów w hotelach 3-gwiazdkowych, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, degustację win w piwnicy, bilety do zwiedzanych obiektów, opiekę jednego z najlepszych przewodników po Kresach, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie .

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny, ilość miejsc ograniczona.

 BIESZCZADY- Złota Polska Jesień

Program

DZIEŃ 1– wyjazd o 7:00. Przejazd do Komańczy. Zwiedzanie klasztoru s.Nazaretanek, miejsca internowania kardynała S.Wyszyńskiego. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Polańczyku.

DZIEŃ 2– śniadanie. Muzeum Knieja w Nowosiółkach. Bieszczady Wysokie- spacer Połoniną Wetlińską. Muczne- zagroda pokazowa żubra. Smolnik- cerkiew. Punkt widokowy w Lutowiskach. Zapora i jezioro Solina. Obiadokolacja.

DZIEŃ 3– śniadanie. Przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną. Cisna- knajpa Siekierezada. Wizyta w bacówce i zakup serów. Cerkiew w Turzańsku. Zagórze- ruiny klasztoru Karmelitów Bosych. Wizyta w pracowni artysty ludowego p. Pękalskiego. Obiadokolacja.

DZIEŃ 4– śniadanie. Sanok- zwiedzanie skansenu, rynku i muzeum Beksińskiego z kolekcją ikony karpackiej. Uherce Mineralne- zwiedzanie lokalnego browaru Ursa Major połączone z degustacją piwa. Obiadokolacja.

DZIEŃ 5– śniadanie. Wykwaterowanie. Tyniec- zwiedzanie Opactwa Benedyktynów( możliwe spotkanie z O. Leonem Knabitem) lub muzeum Zamek w Łańcucie. 

Wyjazdy tylko w małych grupach z pełnym zabezpieczeniem i ubezpieczeniem antywirusowym.
Cena  850 zł obejmuje: przejazd autokarem, 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje w Polańczyku, prowadzenie grupy przez jednego z najlepszych przewodników bieszczadzkich, ubezpieczenie i opiekę licencjonowanego pilota. Cena nie obejmuje biletów wstępu.

WOŁYŃ – CZARNOBYL 

PROGRAM

I dzień

Przejazd na Ukrainę. BRZUCHOWICE k. Lwowa, zakwaterowanie i obiadokolacja.

II dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. KAMIONKA STRUMIŁOWA – kościół neogotycki(arch. Talowski) ,cerkiewka drewniana. ŁUCK – zamek Lubarta, katedra i starówka . OŁYKA – zamek Radziwiłłów, kościół. KLEWAŃ – ruiny zamku Czartoryskich, cerkiew, kościół. RÓWNE – gimnazjum Lubomirskich ,obiadokolacja, nocleg.

III dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. KORZEC – zamek Koreckich, pałacyk Czartoryskich, klasztor żeński, kościół, kirkut. ŻYTOMIERZ – katedra, pałac biskupi. KIJÓW – zakwaterowanie, obiadokolacja.

IV dzień

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do CZARNOBYLA z najlepszym przewodnikiem!. Zwiedzanie miasta po wybuchu atomowym. Obiad w ZONIE.

V dzień

Śniadanie. BYKOWNIA(UKRAIŃSKI KATYŃ) – 120 tys. Ofiar NKWD.KIJÓW – Ławra Peczerska – najważniejszy na Ukrainie prawosławny klasztor muzeum: katedra, dzwonnica, refektarz, taras widokowy, pieczary z trumnami. Katedra św. Zofii –najstarszy historyczny kościół łaciński. Klasztor św. Michała, pomnik hetmana Chmielnickiego, kościół św. Aleksandra, pomnik ks. Włodzimierza- chrzciciel Rusi. Chreszczatyk – deptak i czas wolny. Obiadokolacja.

VI dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. BERDYCZÓW – zamek Tyszkiewiczów, klasztor Karmelitów, kościół ślubny Balzaca i Eweliny, synagoga, kirkut. WINNICA – pozostałości pałacu Grocholskich i starówka. Obiadokolacja i nocleg.

VII dzień

Śniadanie. LATYCZÓW – klasztor Dominikanów. MIĘDZYBÓRZ – zamek Sieniawskich i sztetl żydowski . TARNOPOL – starówka. ZŁOCZÓW – zamek Sobieskich. LWÓW – obiadokolacja i nocleg.

VIII dzień

Śniadanie. LWÓW – zwiedzanie.

IX dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Powrót do Polski.


Wymagany ważny paszport!

CENA: 1600zł/os + 100 dolarów(obowiązuje dla chętnych osób do Czarnobyla)

Cena obejmuje: transport autokarem turystycznym, 8 noclegów w hotelach 3 gwiazdkowych, 8 śniadań i 8 obiadokolacji, ubezpieczenia KL i NW, wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodników, opiekę jednego z najlepszych przewodników po Kresach, opiekę licencjonowanego pilota. 

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny, ilość miejsc ograniczona.


Najpiękniejsza Pora Roku W Beskidach

PROGRAM

3 noclegi z wyżywieniem w Starym Sączu

I dzień

Stary i Nowy Sącz starówka, ruiny zamku, Miasteczko Galicyjskie. Powrót do Starego Sącza zwiedzamy Dom św Kingi, Klasztor, rynek, wejście na platformę widokową, cudowne źródełko powrót na nocleg.

II dzień

Wycieczka Doliną Popradu: Młodzów źródełko św KINGI, Piwniczna Zdrój pijalnia wód, rynek park Węgielnik. Żegiestów Zdrój, uzdrowisko Muszyna, ruiny zamku „ogrody Biblijne”. Krynica Zdrój spacer deptakiem, pijalnia Głowna pomnik Nikifora, powrót do Starego Sącza.

III dzień

Wycieczka śladami I Wojny Światowej oraz cerkwi Beskidu Niskiego. Przejazd przez Grybów. Stróże skansen Pszczelarstwa. ŁUŻNA NAJPIEKNIEJSZY CMETARZ, w Gorlic zwiedzamy centrum i cmentarze z I Wojny muzeum PTTK. Szymbark zwiedzamy Dwór Obronny Gładyszów. Następnie zwiedzamy cerkwie w Binczarowej, Boguszowie, Nawojowie i Starym Sączu, powrót na nocleg.

IV dzień

Powrót do domu. W drodze powrotnej, opcjonalnie zwiedzanie najstarszego klasztoru w Polsce – klasztoru Bendyktynów w Tyńcu lub zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Cena za osobę dorosłą 600 zł. Cena obejmuje transport autokarem turystycznym ubezpieczenie,śniadania i obiadokolacje, wstępy, usługi przewodników, opiekę licencjonowanego pilota

NAJPIĘKNIEJSZE ZAKĄTKI UKRAINY 

Zakarpacie, Huculszczyzna, Pokucie, Bukowina

PROGRAM

I dzień

Przejazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

II dzień

Śniadanie. Beńkowa Wisznia i Rudki – życie i twórczość A. Fredry. Komarno – manierystyczny kościół i drewniane cerkwie. Drohobycz (miasto Bruno Schultza) – fara, cerkiew z listy Unesco, ratusz. Truskawiec – historyczne uzdrowisko II Rzeczypospolitej. Skole – pałac hr. Groedla – Centrum Łowieckie Europy. Przełęcz Werecka, Czynadajewo – pałac Shenbornów. Mukaczewo – obiadokolacja, zakwaterowanie.

III dzien.

śniadanie, Berehove – ukraińskie „Węgry”, termy dla chętnych. Użhorod – zamek, skansen budownictwa huculskiego, kościół Jezuitów, synagoga mauretańska, komitat. Serednie – jedne z najpiękniejszych piwnic winnych Europy(możliwa degustacja), ruiny zamku Templariuszy. Mukaczewo – pałacyk Rakoczych, zamek Polanok , starówka. Obiadokolacja

IV dzień

śniadanie, wykwaterowanie. Chust (cerkwie jak z filmu Van Helsing), pałace cygańskich baronów, Rachów – centrum Europy. Przełęcz tatarska, Jaremcze(kaskady na Prucie), Kołomyja – zakwaterowanie i obiadokolacja.

V dzień

śniadanie i wykwaterowanie, muzeum huculskie i pisanki, Zabłotów – wizyta u sióstr Felicjanek, Czerniowce – zespół pałacowy metropolitów Bukowiny (lista Unesco) ratusz, synagoga, kościół ormiański, sobór, Zaleszczyki – kurort, Jazłowiec – zakwaterowanie i obiadokolacja, zakwaterowanie w pałacu Poniatowskich, obecnie klasztor sióstr Niepokalanek, zwiedzanie.

VI dzień

śniadanie, Buczacz, Podhajce, Brzeżany, Rohatyń(kościół Piotra Skargi), zwiedzanie obiektów. Lwów obiadokolacja i zakwaterowanie 
Wyjazd na granicę we wczesnych godzinach rannych.

VII dzień

śniadanie, zwiedzanie miasta – cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Stare miasto z katedrą Łacińską i Ormiańską, kamienice Karolewska i Czarna, kościoły dominikanów i bernardynów, cerkiew Wołoska, kasyno Końskie, teatr Nowy. Czas na spacer i zakup pamiątek, obiadokolacja i nocleg.

VIII dzień

śniadanie i wyjazd na granicę we wczesnych godzinach porannych.

Wymagany ważny paszport!

Cena 1400zł Cena obejmuje 7 noclegów w hotelach 3 i 4-gwiazdkowych ze śniadaniami i obiadokolacjami, bilety wstępów pozwiedzanych obiektów, opiekę jednego z najlepszych przewodników po Kresach, transport autokarem turystycznym i ubezpieczenia.

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny, ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy na Kresy Rzeczypospolitej szlakiem Pana Wołodyjowskiego i twierdz kresowych, przez porohy Dniestru do Dzikich Pól. Na popas zatrzymamy się w stolicy królestwa wina – Kiszyniowie

Program

I dzień

Przejazd do Brzuchowic k. Lwowa, zakwaterowanie, obiadokolacja.

II dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. ZŁOCZÓW-zamek Sobieskich, MIĘDZYBÓŻ – zamek Sieniawskich i sztetl żydowski, LATYCZÓW-klasztor Dominikanów, WINNICA-największa w Europie pływająca fontanna-wieczorny pokaz, pozostałości pałacu Grocholskich i starówka, zakwaterowanie.

III dzien.

Śniadanie i wykwaterowanie. Przekroczenie granicy z MOŁDAWIĄ. SOROKI-twierdza i dzielnica cygaoskich baronów, KISZYNIÓW – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, zakwaterowanie, obiadokolacja.

IV dzień

Śniadanie i rozpoczęcie Winobrania. Zwiedzanie klasztorów skalnych w ORCHEJ oraz najpiękniejszej winnicy Branesti z degustacją i wykwintną kolacją.

V dzień

Śniadanie. CRICOWA – najsłynniejsze piwnice winne, ASCONI największa winnica z degustacją i regionalną kolacją. Winobraniowy wieczór w Kiszyniowie.

VI dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Przekroczenie granicy z Rumunią. BICAZ- spacer po jednym z najpiękniejszych wąwozów Europy. Lacu Rosu- obiadokolacja i nocleg nad bajecznym Czerwonym Jeziorem.

VII dzień

Sniadanie i wykwaterowanie. ORADEA-unikalna, przepiękna secesyjna starówka,ratusz, teatr, słynny pałac Czarny Orzeł,synagoga, Cerkiew Księżycowa- europejski unikat. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji możliwa wizyta w termach.

VIII dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Węgry- EGER: Dolina Pięknej Pani. Najważniejszy region winiarski. Zwiedzanie kompleksu( 150!) piwnic winnych z degustacją przepysznych, lokalnych produktów.Zakwaterowanie i obiadokolacja w Krynicy.

IX dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie uzdrowiska z przewodnikiem oraz wejście na Ścieżkę w Koronach Drzew ( nr 1 w Polsce ).W miarę możliwości czasowych zwiedzanie TYŃCA, najstarszego opactwa w Polsce.

Wymagany ważny paszport!

Cena: Cena 2200 zł + 100 euro

Cena obejmuje: podróż komfortowym autokarem turystycznym, 8 noclegów w hotelach***, 8 śniadań, 6 obiadokolacji, 2 kolacje regionalne z degustacją win, 1 degustacja w EGERZE, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę jednego z najlepszych przewodników po Kresach, opiekę licencjonowanego pilota.

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny, ilość miejsc ograniczona.

ŚLADAMI MARIANNY ORAŃSKIEJ KOTLINA KŁODZKA/CZECHY

Dwudniowa wycieczka do włości królewny Marianny Orańskiej, w najpiękniejsze zakątki Gór Złotych i Masywu Śnieżnika. Wspólnie poznamy niezwykłą historię „Dobrej Pani” i dzieła, które stworzyła.

Wyjazd ze Śremu lub Kościana o godzinie 6:00

PROGRAM

I dzień

Kamieniec Ząbkowicki – Zwiedzanie arcydzieła architektury – pałac Marianny Orańskiej z przewodnikiem. Złoty Stok – szlak Marianny ze zwiedzaniem kopalni złota Bila Voda – kolejne zabytki Wycieczka do kamieniołomu Biała Marianna Stronie Śląskie – zakwaterowanie i obiadokolacja.

II dzień

Śniadanie i wykwaterowanie Lądek Zdrój – Zwiedzanie miasta, uzdrowiska i arboretum Zamek Jansky Vrch – zwiedzanie z przewodnikiem unikatowego zabytku z wyposażeniem Obiad Wyjazd i powrót w godzinach wieczornych. Cena 330 zł. Cena obejmuje: transport autokarem turystycznym, ubezpieczenie, nocleg, 3 posiłki, bilety wstępów, usługi przewodników, opiekę licencjonowanego pilota.

Wycieczka w Beskidy i na Słowację

4 noclegi z wyżywieniem w Starym Sączu

Propozycja Programu

I dzień

Stary i Nowy Sącz starówka, ruiny zamku, Miasteczko Galicyjskie. Powrót do Starego Sącza zwiedzamy Dom św Kingi, Klasztor, rynek, wejście na platformę widokową, cudowne źródełko powrót na nocleg.

II dzień

Wycieczka na Słowację przekraczamy granice w Mniszku nad Popradem, Stara Lubownia zwiedzanie Zamku. Podoliniec. Wyżnie Ruzbachy Park Rzeżb Trawertnowych uzdrowisko i najwieksza atrakcja KRATER. Keżmarok starówka, kościół ewangelicki, zamek, powrót do Starego Sącza

III dzien.

Wycieczka Doliną Popradu: Młodów źródełko św KINGI, Piwniczna Zdrój pijalnia wód, rynek park Węgielnik. Żegiestów Zdrój uzdrowisko Muszyna ruiny zamku „Ogrody Biblijne”. Krynica Zdrój spacer deptakiem, pijalnia Główna pomnik Nikifora, powrót do Starego Sącza.

IV dzień

Wycieczka śladami I Wojny Światowej oraz cerkwi Beskidu Niskiego. Przejazd przez Grybów. Stróże skansen Pszczelarstwa. ŁUŻNA NAJPIEKNIEJSZY CMETARZ, w Gorlic zwiedzamy centrum i cmentarze z I Wojny muzeum PTTK. Szymbark zwiedzamy Dwór Obronny Gładyszów. Następnie zwiedzamy cerkwie w Binczarowej, Boguszowie, Nawojowie i Starym Sączu, powrót na nocleg.

V dzień

Powrót do domu. W drodze powrotnej, opcjonalnie zwiedzanie najstarszego klasztoru w Polsce – klasztoru Bendyktynów w Tyńcu lub zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce.

Życzymy udanego wyjazdu!